کد خبر : 194124
تاریخ انتشار : شنبه ۷ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۱

نمایشگاه «دستاوردها و محصولات طرح توسعه مشاغل خانگی» در سنندج افتتاح شد

نمایشگاه «دستاوردها و محصولات طرح توسعه مشاغل خانگی» در سنندج افتتاح شد

ایسنا/کردستان نمایشگاه «دستاوردها و محصولات طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان» امروز هفتم اسفندماه در محل نگارخانه ارشاد سنندج افتتاح شد. این نمایشگاه در راستای آشنایی مردم با طرح مشاغل خانگی، معرفی تولیدات و دستاوردهای مشاغل خانگی و بازاریابی و فروش تولیدات و محصولات خانگی برپا می‌شود. رئیس ادارە توسعە تعاون ادارە کل تعاون، کار و

نمایشگاه «دستاوردها و محصولات طرح توسعه مشاغل خانگی» در سنندج افتتاح شد

ایسنا/کردستان نمایشگاه «دستاوردها و محصولات طرح توسعه مشاغل خانگی استان کردستان» امروز هفتم اسفندماه در محل نگارخانه ارشاد سنندج افتتاح شد.

این نمایشگاه در راستای آشنایی مردم با طرح مشاغل خانگی، معرفی تولیدات و دستاوردهای مشاغل خانگی و بازاریابی و فروش تولیدات و محصولات خانگی برپا می‌شود.

رئیس ادارە توسعە تعاون ادارە کل تعاون، کار و رفاە اجتماعی استان کردستان، گفت: یکی از راەهای ایجاد اشتغال، اشتغال از طریق مشاغل خرد و خانگی و راە‌اندازی کسب و کارها با استفادە از سرمایەهای کوچک است.

محمد یارە در افتتاحیە این نمایشگاە با اشارە بە اینکە یکی از مصداق‌های سیاست دولت، مشاغل خانگی است، اظهار کرد: در سال‌های اخیر، مشاغل خانگی در قالب مشاغل مستقل نتوانستە است سیاست‌ها و پیش‌بینی‌های قانون را محقق کند، لذا چند سالی است کە حسیاست و رویکرد وزارتخانە بر پیشران‌ها و پشتیبان‌ها استوار است.

وی عنوان کرد: این نمایشگاە حاصل جمعیت ۱۵ نفر از پیشرانان مشاغل خانگی فرش، قالی و سایر مصنوعات و کارهای دستی است.

یارە افزود: برگزاری نمایشگاە‌های صنایع دستی و ترویج اینگونە فعالیت‌ها می‌تواند برای افرادی کە بە دنبال ایجاد شغل در محل سکونت خود هستند، موثر باشد.

وی اضافە کرد: امید است در آیندە در سیاست‌ها و هدف‌گذاری ۳۳ هزار فرصت شغلی در استان کردستان، قسمتی از آن بە مشاغل خانگی سوق دادە شود کە تاکید و الویت ما در بحث پیشران‌ها و پشتیبان‌های مشاغل خانگی است.

محمد یارە اضافە کرد: امیدواریم این نمایشگاەها بە صورت فصلی و دائمی در محل نمایشگاەهای دائمی شهر سنندج برگزار شود تا مردم بیش از پیش با مشاغل خانگی آشنایی پیدا کنند.

گفتنی است؛ این نمایشگاە از ۷ الی ۹ اسفند ادامە و بازدید برای عموم آزاد است.

انتهای پیام

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.