کد خبر : 137959
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۲:۱۰

تلاش برای جلوگیری از هیچ گونه توقفی در حوزه تولید

تلاش برای جلوگیری از هیچ گونه توقفی در حوزه تولید

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رویکرد سیستم قضائی استان کرمان در سال جدید بر این است که تلاش کند هیچ گونه توقفی در حوزه تولید صورت نپذیرد. به گزارش ایسنا منطقه کویر، “یدالله موحد” صبح امروز در نشست با قضات و کارکنان اداری دادگستری شهر کرمان اظهار کرد: منشور مقام معظم رهبری تحت عنوان گام

رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: رویکرد سیستم قضائی استان کرمان در سال جدید بر این است که تلاش کند هیچ گونه توقفی در حوزه تولید صورت نپذیرد.
به گزارش ایسنا منطقه کویر، “یدالله موحد” صبح امروز در نشست با قضات و کارکنان اداری دادگستری شهر کرمان اظهار کرد: منشور مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه راه برای طرح تحول در همه عرصه ها خصوصاً در حوزه عدالت است.
وی در بخش اول سخنان خود با اشاره به سیل اخیر در برخی از مناطق کشور گفت: در ابتدای سال جدید ملت ایران شاهد بارش نزولات آسمانی و رحمت الهی در کشور بودند و  از این بابت خدای بزرگ را شاکر و سپاسگزاریم.
موحد عنوان کرد: در برخی از نقاط و استان ها هموطنان عزیزمان به واسطه سیل صدمات جسمی و مالی دیده اند و حتی عده ای جان خود را از دست داده اند و به اموال مردم خسارات قابل توجهی وارد شده است و بسیاری از زیرساخت ها های شهری و روستایی از قبیل راه ها و پل ها و تأسیسات خدماتی آسیب جدی دیده اند و مردم در مشقت قرار گرفته اند و  به حول قوه الهی و با همت و تلاش شبانه روزی مجموعه های مختلف و همراهی و همکاری مردم که در این قبیل مواقع به مدد هموطنان خود می  شتابند  این مشکلات هم با تدبیر حل و فصل خواهد شد.
این مقام ارشد قضائی در استان کرمان اعلام کرد: طبق سنوات گذشته کارمندان دادگستری استان کرمان با هماهنگی با معاونت مالی و پشتیبانی دادگستری کل بخشی از حقوق خودرا به صورت داوطلبانه به امر خداپسندانه کمک به مردم سیل زده کشور  اختصاص خواهند داد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان در ادامه با اشاره به نامگذااری سال ۹۸ با تدبیر حکیمانه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان سال “رونق تولید” به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در اجتماع پرشور و انبوه زائران مجاوران حرم رضوی اشاره کرد و افزود: و رهبر معظم انقلاب سال جدید را سال فرصت ها خواندند و  تأکید فرمودند که با تحقق شعار سال یعنی “رونق تولید” موجب تحول در بخش های مختلف،افزایش اشتغال،حل مشکلات معیشتی، اصلاح نظام بانکی و افزایش ارزش پول ملی و  توازن بودجه ای خواهد شد و سال 98 سال امکانات و گشایش برای ملت ایران خواهد بود.
رئیس شورای قضائی استان کرمان با اشاره به اینکه  رونق تولید وظیفه آحاد ملت است، تاکید کرد: رویکرد سیستم قضائی استان کرمان در سال جدید بر این است که تلاش کند هیچ گونه توقفی در حوزه تولید صورت نپذیرد.
رئیس کل دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه قوه قضاییه در حمایت از “رونق تولید”  وظایف مهمی را عهده دار است و دستیابی به این هدف مهم اقتضائات خاص خودش را دارد ادامه داد:همه باید به این اقتضائات پایبند باشیم و تولید کنندگان، سرمایه‌گذاران، کارآفرینان باید کمر همت بگمارند و حرکت پرشتاب تری در این عرصه داشته باشند.
نماینده عالی دستکاه قضائی در استان کرمان با بیان اینکه در جهت عملیاتی شدن شعار سال دادگستری استان برنامه هایی را در سطح استانی آغاز کرده است،افزود: بازدید از کارخانه ها و کارگاه های تولیدی با هدف حل مشکلات حقوقی وقضائی بخش تولید و همچنین برگزاری نشست های مشترک با بانک ها،اتاق بازرگانی و بخش خصوصی در جهت حل مشکلات اقتصادی با قوت بیشتری در سال جدید از سوی مقامات ارشد قضائی استان دنبال خواهد شد.
وی اعلام کرد:اولین جلسه شورای قضایی استان و همچنین نخستین نشست مشترک روساء و دادستان های سراسر استان به موضوع “رونق تولید” اختصاص یافته است و به تمامی روساء و دادستان های سراسر استان نیز ابلاغ شده است تا در جهت رفع موانع تولید در شهرستان تلاش نمایند و در این رابطه نیازمند یک حرکت همه جانبه و مستمر هستیم.
موحد با اشاره به اینکه انتخاب عنوان “رونق تولید” برای سال جدید یک انتخاب هوشمندانه بود،یادرآور شد: افزایش سهم درآمدی دولت از مالیات و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی مستلزم رونق تولید است و همچنین رفاه اجتماعی و ایجاد بازار رقابتی محصولات بدون رونق تولید شدنی نیست و  اشتغال بدون فعالیت جدی بخشهای تولیدی شدنی نیست.
رییس کل دادگستری استان کرمان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اواخر سال ۹۷ و در آستانه سال جدید از طرف مقام معظم رهبری(مدظله العالی)حضرت آیت الله سید ابراهیم رئیسی به عنوان ریاست قوه قضایی منصوب گردید.
این مقام ارشد قضائی عنوان کرد:در دوران مدیریت۱۰ ساله حضرت آیت الله آملی لاریجانی حقیقتا گامهای بزرگی در قوه قضاییه در بخش های مختلف از جمله توسعه منابع انسانی و توسعه فضاهای اداری برداشته شد و قوانین جدید تصویب گردید و تحولات عظیمی در حوزه ساختاری قوه قضائیه  رخ داد و دستگاه حرکت رو به جلو داشت و استقلال دستگاه قضایی از جمله ویژگی‌های بارز دوران مدیریت حضرت آیت الله آملی لاریجانی بود
وی گفت: انتصاب حضرت آیت الله رئیسی سر آغاز یک دوره جدید کار تلاش شبانه روزی برای تحول در دستگاه قضایی کشور و حل مسائل قضایی مردم است
موحد با شاره به اینکه در این چهل سال دستگاه قضائی اقدامات خوبی انجام داده است و قدردان  این خدمات بود،خاطر نشان کرد: شعار دوره جدید مدیریتی قضائی کشور بر اساس تاکیدات مقام معظم رهبری تحول قضایی انتخاب شده است.
این مقام قضایی با اشاره به اینکه همه می دانیم تا رسیدن به شرایط مطلوب فاصله زیادی وجود دارد، گفت: نگرش تحولی و رو به جلو لازمه کارآمدی و اثربخشی خدمات قضایی است و با برنامه ریزی و با مجاهدت و با استفاده از نیروی انسانی تحول خواه و کارآمد با شتاب مناسب بایستی به سمت شرایط مطلوب حرکت کرد.
وی بیان کرد: منشور مقام معظم رهبری تحت عنوان گام دوم انقلاب اسلامی یک نقشه راه برای طرح تحول در همه عرصه ها خصوصاً در حوزه عدالت است
رئیس کل دادگستری استان کرمان با اشاره به اینکه آنچه که امنیت ملی کشور را به مخاطره می اندازد، کاهش اعتماد عمومی به حاکمیت است و این دقیقا چیزی که دشمن به اشکال مختلف آن را دنبال می کند تاکید کرد: قضات و کارکنان دستگاه قضایی بایستی ارتقاء اعتماد عمومی را به این دستگاه در سرلوحه کار خود قرار دهند و ارتباط با مردم و شنیدن خواست و حرف آنها و تبیین مسائل برای شهروندان لازم است و نباید تحت هیچ شرایطی مقامات قضائی ارتباطشان را با مردم قطع کنند.
وی گفت: دادگستری استان کرمان در سال جدید با نخبگان، جامعه دانشگاهیان، روحانیون، مدیران در حوزه های مختلف و در جهت استفاده از ظرفیت علمی و تجارب آنان ارتباط قوی تر و موثرتری برقرار خواهد کرد.
وی تصریح کرد: برخورد با مفاسد اقتصادی خواست جدی و عمومی مردم از  دستگاه قضایی به ویژه در دوره جدید مدیریت قضایی کشور  است و دادگستری استان کرمان نیز همچون گذشته مقابله سخت با عوامل فساد را در دستور کار خود قرار داده است
وی با اشاره به اینکه قانون گرایی و تمرکز برای اجرای قانون کلید حل مشکلات است، گفت:حفظ حقوق عامه، صیانت از آزادی های اجتماعی مردم، تکریم ارباب رجوع جزء مسائل اولویت دار دادگستری کرمان در سال جاری  می باشد
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زيرنويس فارسي

خرید رپورتاژ آگهی و بررسی مزایای و معایب سئو

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز