کد خبر : 138825
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ آذر ۱۴۰۰ - ۳:۱۸

انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی»

انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی»

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی» خبر داد.  به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، محمد جوروند با اعلام این خبر گفت: فراخوان دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز برای برگزاری در آبان ۹۸ در پنج بخش منتشر شد.     وی افزود:

انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی»
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان از انتشار فراخوان دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با شعار «آب طعم زندگی» خبر داد. 
به گزارش ایسنا ـ منطقه خوزستان، محمد جوروند با اعلام این خبر گفت: فراخوان دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز برای برگزاری در آبان ۹۸ در پنج بخش منتشر شد. 
  
وی افزود: این جشنواره که با همکاری استانداری، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، اداره کل هنرهای نمایشی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، انجمن هنرهای نمایشی ایران، شورای راهبردی تئاتر خوزستان و انجمن هنرهای نمایشی شعبه خوزستان به اجرا در می‌آید به منظور توجه جدی به مسئله آب، «دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز» را با شعار «آب طعم زندگی» در آبان ماه ١٣٩٨ در استان خوزستان برگزار می کنند. 
  
جوروند با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در خصوص محط زیست گفت: رهبر انقلاب در خصوص اهمیت محیط زیست فرمودند: اهمیت مرتع، جنگل، هوا و آب و خاک و دریا را باید روی آن حساس باشیم و حفظ حریم محیط زیست باید جزئی از فرهنگ عمومی بشود. 
  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: جشنواره بین‌الملی تئاتر اهواز، رویداد تاثیرگذاری است که در آن توان فرهنگی و هنری کشور، در عرصه تئاتر به نمایش گذاشته می‌شود و این جشنواره عرصه‌ای برای احیای حیات و زندگی امید بخش انسان و حیاتی از منابع خدادادی است که سال‌های سال از آن غافل شده‌ایم و نیازمند تولید فرهنگی و هنری در این عرصه می‌باشیم. 
  
وی بیان کرد: دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز با رویکردی هدفمند در رویش اندیشه و تفکر جامعه برای حفظ منابع طبیعی که خداوند به انسان عطا نموده است، برگزارخواهد شد. 
  
جوروند افزود: جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز می‌تواند راه و مسیر راهبردی صحیح و مناسبی برای نسل جوان و آینده سرزمین ایران اسلامی را نشانه گذاری نماید و این جشنواره با بررسی سلسه چالش های کمبود آب در کشور و ترویج، فرهنگ‌سازی، حفظ منابع طبیعی و استفاده بهینه از آن تلاش خواهد کرد. 
  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان با اشاره به محورهای مورد تأکید در دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز گفت: از جمله محورهای این جشنواره می‌توان به  توجه خلاقانه به مفهوم شعار سال (رونق تولید) با موضوع جشنواره،  نقش آب بر زندگی انسان، پرداختن به تاریخ حیات انسان و تاثیر آب در زندگی جوامع دیروز تا امروز، تاثیر اقلیمی در کمبود و بحران بی‌آبی در آینده، رفتار جامعه ایران با مسئله مهمی به نام آب، سیره عملی پیشوایان در مصرف بهینه آب، سلسله چالش ها و مشکلات ناشی از کمبود آب، بررسی استفاده نادرست از منابع آب در کشور، بررسی پیامدهای زیست محیطی و اثرات روانی آن بر جامعه، ایجاد گفتمان فرهنگی با محوریت موضوع حیاتی و شرایط اقلیمی کشور با تاکید بر موضوع آب برای تولید آثار نمایشی، ایجاد شور و نشاط اجتماعی در میان مردم استان خوزستان به همراه ارتقاء بینش فرهنگی جامعه اشاره کرد. 
  
وی گفت: دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز در پنج بخش تئاتر صحنه ای ایران، تئاتر صحنه‌ای بین الملل، تئاتر خیابانی و محیطی، تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی، مسابقه طرح و ایده نمایشنامه برگزار می‌شود. 
  
جوروند با اشاره به بخش تئاتر صحنه‌ای خاطرنشان کرد: بخش تئاتر صحنه‌ای تئاتر ایران به صورت رقابتی برگزار می‌شود و سقف پذیرش نهایی آثار در آن هفت نمایش است و آثار متقاضی این بخش می‌بایست با موضوعیت و محوریت «آب» تولید شده باشند که تنها آثاری می‌توانند در این بخش شرکت کنند که تا پیش از مهلت ارسال آثار، حداقل پنج اجرای عمومی را پشت سر گذاشته باشند. 
  
دبیر دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز اظهار کرد: در بخش تئاتر صحنه‌ای بین الملل پذیرش آثار به ارتباط با موضوعات فراخوان و کیفیت، تنوع و نوآوری بستگی تام دارد و بیان مسائل زیست محیطی و طرح اندیشه‌های جهان شمول با تکیه بر هویت ملی و بومی از مهم‌ترین شاخصه‌های انتخاب آثار خواهد بود و این بخش به صورت غیررقابتی خواهد بود و سقف پذیرش اثر در این بخش هفت نمایش خواهد بود. 
  
همچنین وی یادآور شد: در بخش تئاتر خیابانی و محیطی، جشنواره میزبان آثار خیابانی و محیطی با نگاهی محتوا محور بر پایه رویکردها و محورهای موضوع  فراخوان و ایده های اجرایی خلاقانه است. بخش تئاتر خیابانی به صورت رقابتی و بخش محیطی به صورت غیر رقابتی خواهد بود که سقف پذیرش اثر در این بخش ١٠ نمایش خواهد بود است. 
  
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان اظهار کرد: بخش تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی به صورت غیر رقابتی می‌باشد و نمایش های کودک و نوجوان و عروسکی با نگاه بدیع، منطبق بر رویکردها و محورهای موضوعی فراخوان و ایده های اجرایی خلاقانه به صورت صحنه ای مدنظر خواهد بود و آثاری که با شیوه های اجرایی خلاقانه و مبتکرانه تولید شده باشند در اولویت پذیرش خواهند بود که سقف پذیرش اثر در این بخش ۵ نمایش خواهد بود است. 
  
وی افزود: در بخش مسابقه طرح و ایده نمایشنامه، موضوعات این بخش از جشنواره با رویکرد و محوریت موضوع «خاک» به عنوان موضوع دوره بعد جشنواره برگزار می‌شود که با توجه به هدر رفتن و از دست رفتن خاک و موضوع بسیار مهمی که کمتر مورد توجه قرار گرفته است لذا دبیرخانه جشنواره بین المللی اهواز طبق رسالت فرهنگی و هنری خود برای حفظ محیط زیست و منابع طبیعی موضوع سومین جشنواره خود را «خاک» تعیین کرده است که ایده پردازان و طراحان و نویسندگان نمایشی را در این موضوع به همکاری دعوت می نماید و در این بخش که به صورت رقابتی بوده به سه اثر برتر به ترتیب اولویت جوایزی اهداء خواهد شد. 
  
جوروند افزود: مهلت ارسال متون نمایشی بخش مسابقه تئاتر صحنه‌ای ایران تا ١٠ تیر ٩٨ و ارسال لوح فشرده آثار تا ٣٠ مهر ٩٨ است و مهلت ارسال متون نمایشی بخش تئاتر خیابانی و محیطی تا ٢٠ خرداد ٩٨ و ارسال لوح فشرده آثار تا ٣٠ مهر ٩٨ خواهد بود. 
  
وی همچنین مهلت ارسال لوح فشرده بخش تئاتر کودک و نوجوان و عروسکی را تا ٣٠ مهر ٩٨ عنوان کرد و افزود: مهلت ارسال طرح و ایده‌های نمایشی نیز تا ١٠مهر  ١٣٩٨ خواهد بود. 
  
جوروند خاطرنشان کرد: دبیرخانه دومین جشنواره بین‌المللی تئاتر اهواز در خوزستان، اهواز، امانیه، خیابان فلسطین، کدپستی۴٨٣ ، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان، طبقه سوم، دبیرخانه دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز قرار دارد و ارتباط با آن از طریق شماره تماس ٠٩١٢٩۵١۴٨٢٠و نمابر  ٠۶١٣٣٣۶۴۴١۶ و نشانی الکترونیکی  Email: khouz.nama@gmail.com میسر است. 
  
دومین جشنواره بین المللی تئاتر اهواز آبان ۱۳۹۸ به دبیری محمد جوروند در استان خوزستان برگزار می‌شود.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

زيرنويس فارسي

خرید رپورتاژ آگهی و بررسی مزایای و معایب سئو

مایکروسافت  شیائومی  سامسونگ  گوشی  مارک  اینتل  گواهینامه  قرمز  گورمن  تبلت  آیفون  طراحی  لایکا  تایوان  یوتیوب  دوربین  اندروید  تاشو  چین  گلکسی  پیکسل  ساعت  ای‌بی  هوشمند  سطح  جدید  شرکت  معرفی  تجاری  طرح  

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز