کد خبر : 2078
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۳۹

خبرنگاران در ارتقاء احساس امنیت در جامعه نقش مؤثری دارند

خبرنگاران در ارتقاء احساس امنیت در جامعه نقش مؤثری دارند

  فرمانده انتظامی شهرستان قروه گفت: خبرنگاران می توانند با رسانه ای که در اختیار دارند احساس امنیت در جامعه را ارتقاء بخشند. سرهنگ “علیرضا صفری” در نشست تعاملی با خبرنگاران شهرستان قروه اظهار کرد: خبرنگاری رسالتی بزرگ و حساس است و از این رو باید تلاش کنیم که قلم شما در راستای بالا بردن

خبرنگاران در ارتقاء احساس امنیت در جامعه نقش مؤثری دارند

  فرمانده انتظامی شهرستان قروه گفت: خبرنگاران می توانند با رسانه ای که در اختیار دارند احساس امنیت در جامعه را ارتقاء بخشند.

سرهنگ “علیرضا صفری” در نشست تعاملی با خبرنگاران شهرستان قروه اظهار کرد: خبرنگاری رسالتی بزرگ و حساس است و از این رو باید تلاش کنیم که قلم شما در راستای بالا بردن سطح آرامش و ارتقاء احساس امنیت مردم باشد.
وی تعامل نیروی انتظامی با خبرنگاران را در فرهنگ پذیری، نظم و انضباط، ترافیک و جلوگیری از آسیب های اجتماعی بسیار موثر دانست و گفت: بهترین سرمایه پلیس مردم هستند و آنچه برای ما بیش از پیش مهم است احساس امنیت در بین مردم و جامعه می باشد؛ که در این زمینه نیز خبرنگاران می توانند با القای امید به جامعه و عدم انتشار مطالب ناامید کننده، نقش خود را در القای احساس امنیت در بین مردم به خوبی ایفا کنند.
سرهنگ “صفری” از مشارکت خبرنگاران در جهت پوشش خبری و انعکاس اخبار پلیس جهت ارتقاء احساس امنیت در جامعه تقدیر کرد و گفت: خبرنگاران باید با تحلیل و انتشار صحیح اخبار در راستای زدودن غبار شایعات از جامعه اقدام و در راستای همکاری و تعامل بیشتر مردم با پلیس قدم بردارند.
وی موضوع امنیت را امری فراتر از یک دستگاه و یک مجموعه دانست و تصریح کرد: عملکرد هر یک از دستگاه‌ها می‌توانند منجر به امنیت یا نا امنی شود از این رو ضمن ضرورت تقویت ساختارها و نیروهای این مجموعه همه بخش‌ها و نیز مردم باید در تامین امنیت حضور و مشارکت فعال داشته باشند.
فرمانده انتظامی شهرستان قروه در بخش دیگری از سخنان خود اعتماد سازی بین مردم و پلیس را موجب تقویت سرمایه های اجتماعی نیروی انتظامی دانست که در حال حاضر این اعتماد سازی به خوبی تحقق یافته است. و خبرنگاران به عنوان پل ارتباطی بین پلیس و جامعه در این اعتماد سازی نقش برجسته و مهمی داشته اند.
وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر جزء شهرستان هایی هستیم که مردم احساس امنیت خوبی دارند اما حوزه آموزش برای نحوه استفاده و حضور شهروندان در فضای مجازی به ویژه برای نسل جوان و نوجوان، بیش از پیش نیازمند توجه و آگاهی بخشی است و برای فرهنگ‌سازی در این حوزه باید سرمایه‌گذاری جدی شود.
سرهنگ”صفری”خبرنگاران را بازوان قدرتمند پلیس در همسو کردن افکار عمومی دانست و خاطرنشان کرد: رسانه ها در ایجاد محیط امن اجتماعی نقش برجسته و بی بدیلی داشته و به عنوان بازوهای توانمند پلیس در گسترش امنیت اجتماعی و افزایش احساس آرامش عمومی و فردی مطرح هستند.
گفتنی است در این نشست خبرنگاران ضمن تبریک انتصاب فرماندهی انتظامی شهرستان ، نقطه نظرات خود را در خصوص اطلاع رسانی و آگاهسازی مناسب آحاد جامعه مطرح کردند.
منبع: ایسنا

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

سایت محدوده

سایت کليک نيوز

سایت تالک نيوز

سایت پويشگر

سایت تارگت نيوز

سایت نيوز آيس

سایت نمانيان

سایت اسکن خبر

سایت جريان خبر

سایت چشم انداز نيوز

سایت به علاوه نيوز

سایت روشن نيوز

سایت ديناز نيوز

سایت ويک نيوز

سایت دون نيوز

سایت اسکاي وان

سایت استاندارد نيوز